Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

2022. gada 29. aprīlis – Žetonvakars Valmieras Valsts ģimnāzijā

Ceļš uz šo vakaru iets gana tāls, bet tagad plaukstā ir sudraba žetongredzens- piederības apliecinājums Valmieras Valsts ģimnāzijai. Gredzenā gravētā abreviatūra VVĢ stāsta par  ikdienu  un svētkiem, smiekliem, arī kādu pelēku dienu, par skolas īpašo vidi  un kopā pavadīto laiku- ar patiesiem vārdiem un skolas himnas skaņām, ko attālināti dziedāja arī skolas absolventi, izskanēja šī gada svinīgais pasākums. Pasākuma 2. daļā, kā ierasts, teātra izrāde.

Gatavošanās žetonvakaram sākās jau  mācību gada sākumā, un sākās ar pretrunīgu jautājumu- kuru izrādi un kā iestudēt. Iešana uz svētkiem vienmēr ir bagātāka, trauksmaināka, strīdiem un kompromisiem pilna. Bet strīdos piedzimst labākās idejas, pārliecības, un tā tapa izrāde “Lepnums un aizspriedumi”  režisores Ilzes Pukinskas vadībā.

Žetonvakara 1. daļa bija bagāta ar sirsnīgām uzrunām, atmiņu takām, pārdomu teikumiem, kuros abiturienti atskatījās uz skolā pavadīto laiku, asociēja to ar krāsām, kafiju, sarunām, mūziku, gleznu, varavīksni un par ar rumu un lepojās ar savu skolu un klasi.

2. daļā- izrāde. Garie un skaitliski daudzie mēģinājumi rezultējās ar labu aktierspēli, prieku režisores un visvairāk jauno aktieru un skatītāju sejās. Paldies režisorei!

Izrādi bagātināja dejas, kuru  horeogrāfijas izstrādāja Marija Līna Lībiete, paldies arī Agnesei Kļaviņai par precīzu organizatorisko darbu,  skolas administrācijai par atsaucību.

Lai veiksmīgs eksāmenu laiks 12.tajiem!

Dalīties ar