Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

40 minūtēs gandrīz apkārt zemeslodei

Trešdien, 8.maijā, īstenojās 10.klašu skolēnu ideja vienreizējā projektā, kad starp diviem ceļojumiem no Somijas un nākamnedēļ ceļā uz Vāciju mūsu skolā viesojās bijušais Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors un ģeogrāfijas skolotājs Jānis Zemļickis, lai iepazīstinātu 10.b un 10.c klašu skolēnus ar savu pieredzi ceļošanā. Stāstījums izvērsās ļoti aizraujošs, jo bijušais direktors ir ceļotājs ar lielu pieredzi, līdz ar to ir sastapies ar dažādiem izaicinājumiem un piedzīvojumiem, kas ir  izraibinājuši viņa ikdienu un paplašinājuši redzesloku.  

Protams, pats ceļotājs bija ieradies ne tikai ar stāstiem, bet arī ar vairākiem uzskates materiāliem, proti, vesels galds bija noklāts ar dažādiem suvenīriem no teju visas pasaules valstīm. Mēs redzējām gan saulessargu, veidotu no dabīgiem materiāliem, gan kastaņetes no Spānijas, gan Lielā Ķīnas mūra apmeklējuma medaļu ar iegravētu ceļotāja vārdu, gan dažādu valstu valūtu, kā arī daudz citu interesantu suvenīru.

Šie stāsti vienlaikus paplašināja arī manu redzesloku. Atmiņā palika stāstītais, ka citās valstīs (ja pareizi atceros, runa bija par kādu no Āzijas valstīm) darba apstākļi ir daudz skarbāki nekā pie mums, proti, darbinieki strādā pilnu diennakti, reizēm guļot turpat pie sava darba objekta. Šāda informācija liek vairāk novērtēt to, kā mēs dzīvojam, un brīvo laiku, kas mums ir. ”Nav svarīgi, cik tālu un uz kurieni tu ceļo, ja tu nepilnveidojies kā personība,” tā savā runā uzsvēra mūsu viesis.

Laiks, ko pavadījām, klausoties raibu raibos ceļojumu stāstus, paskrēja nemanot. Vēlreiz vēlos pateikt lielu PALDIES 10.klašu skolēnu vārdā Jānim Zemļickim par interesanto piedzīvojumu, kurā viņš mums ļāva piedalīties!

 

Dažas skolēnu gūtās atziņas:

Viktorija Līga Krumholce, 10.c klase

Dalīties ar