Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

9.novembrī JMA dalībnieki

Skolēni no 12.b klases,  12.a klases, kā arī no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas – devās ekskursijā uz Rīgu, lai viesotos valsts zinātniskajā centrā BIOR un RSU Anatomijas muzejā.

Vispirms devāmies uz BIOR. Mums tika izrādītas modernas laboratorijas telpas, kurās aktīvi darbojās arī augstskolu studenti. Te savas prakses vietas ir atraduši arī studenti no ārzemēm, kā arī mūsu skolas absolventi. Uzzinājām, kā šeit tiek veiktas dažādas analīzes- pārtikas, bakterioloģijas, mikrobioloģijas, ūdens kvalitātes un veterinārās.

Pēc neliela pārtraukuma devāmies uz RSU Anatomijas muzeju, kurā iepazinām unikālas kaulu, orgānu, embriju un galvaskausu kolekcijas. Gids ļoti interesanti stāstīja par šīm kolekcijām, mēs kļuvām par aizrautīgiem klausītājiem. Pēc ekskursijas gida pavadībā bija iespēja pakavēties un precizēt informāciju par tām kolekcijām, kas sākotnējā stāstījumā bija piesaistījušas katra individuālo uzmanību, kā arī iemūžināt šos brīžus attēlos. Bija patiesi interesanti un priecājamies par doto iespēju!

Laura (12.b)

Dalīties ar