Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Decembra Jauno Mediķu akadēmijas nodarbība

6. decembrī notika kārtējā Jauno Mediķu akadēmijas nodarbība, kurā runājām par ķirurģiju, konkrētāk, šuvju likšanu.

Sākumā uzzinājām, ka izmanto trīs pirkstu metodi, lai turētu jebkuru instrumentu. Šī metode patiesībā nozīmē, ka ar trim vai četriem pirkstiem veidojam atbalsta punktus, lai instrumentu darbība varētu būt precīzāka. Adatturi jātur rokā, kura ir darbojošā- labročiem parasti tā ir labā, kreiļiem- kreisā roka. Pincete jātur līdzīgi kā pildspalva.

Atkarībā no tā, kur jāliek šuves, izšķir dažādu diegu veidus un diametrus. Izmanto absorbējošos un neapsorbējošos diegus, kas patiesībā nosaka vai diegi būs jāizņem vai nē. Diegi, kuri apsorbējas, nav jāizņem- tie uzsūksies organismā.

Praktiskajā daļā mēs šuvām ar neilona diegu, ādas modelī. Sapratu, ka galvenais ir nesavilkt šuvi par stipru, lai tā varētu savilkt brūci, bet tai pat laikā netraumētu ādu un audus. Arī ļoti vāji nav labi, jo tad notiks ļoti sliktā šī brūces savilkšana.

Otrajā praktiskās daļas stacijā vienkāršotā ādas modelī, kas patiesībā bija kā stilizēta brūce, šuvām (sējām) šuves ar īkšķa un rādītājpirksta metodi.

Paldies Jauno Mediķu akadēmijai par iespēju pamēģināt praktiski kā tas ir pašam ar savām rokām turēt adatturi un šūt, un, cik ļoti tas var būt neparocīgi pirmajā reizē. Gaidu arī janvāra Jauno Mediķu akadēmijas nodarbību!

 Lūcija Mende 11.A

Dalīties ar