Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Finansistu skolas nodarbība

2022. gada 16. un 18. februārī 12. un 11. klašu skolēniem bija iespēja papildināt zināšanas par uzkrājumu veidošanu nākotnei. Sarunās piedalījās Evija Dundure – Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības departamenta direktore un Anželika Dobrovoļska – Luminor ieguldījumu un pensiju produktu vadītāja. Skolēni ieguva izsmeļošu informāciju par Latvijas pensiju sistēmas 3 pensiju līmeņiem, par pensiju plāna izvēles un ieguldījumu stratēģiju, kā arī kāpēc ir jāveido uzkrājums pensiju 3. līmenī, noskaidrojot nākotnes un šodienas priekšrocības.

Skolēnu domas pēc lekcijas:

“No stundas ar Luminor pārstāvi, es uzzināju informāciju par pensiju līmeņiem, ar ko katrs atšķiras, no kā rodas mana pensija. Man ļoti patika, ka pārstāve iepazīstināja mūs ar šo informāciju ļoti vieglā valodā, nebija grūti uztvert un nekas nelikās sarežģīts. Ļoti noderīga stunda. Tagad man ir daudz lielāka skaidrība par pensiju, kā bija pirms tam.” (Greisa Geca 11c. klase)

“Man ļoti patika lekcija! Es biju dzirdējusi par pensiju līmeņiem, jo nesen man pašai tika piedāvāts 2. pensiju līmenis, taču daudz neko par to nezināju. Nebija saprašanas, kā šī visa sistēma strādā un kāds man, kā cilvēkam nāk no tā labums. Viss tika ļoti skaidri izstāstīts, ar piemēriem un skaidrojumiem. Noteikti uzzināju daudz ko sev vērtīgu!” (Dinija Daugule 11c.klase)

“Man patika Luminor bankas lekcija/informatīvā stunda, es uzzināju to, kas ir 3. pensiju līmenis, kā arī kādas ir tā uzkrāšanas priekšrocības un trūkumi. Iepriekš nebiju interesējusies par pensiju uzkrāšanu, bet šī Luminor bankas darbinieces prezentācija mani iepazīstināja ar to. Kopumā bija izzinoši un interesanti.” (Dagmāra Gulbe 11b. klase)

“Uzzināju vairāk par pensiju 1. 2. un 3. līmeni un secināju, ka jāsāk krāt jau tagad.” (Zane Lezdiņa 11.c. klase)

Dalīties ar