Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Nākotnes līderu akadēmija

No 7. līdz 9. februārim mēs – Undīne, Krišjānis, Terēza un Rūdolfs – piedalījāmies Eiropas Savienības deputātes Daces Melbārdes un citu atbalstītāju veidotā pasākumā, kas bija paredzēts jauniešu līderības un vadības spēju attīstībai.

Piedalīšanās šajā pasākumā deva vērtīgu ieskatu gan līderības jomā, gan spējā organizēt debates un diskusijas, nonākot pie secinājumiem. Blīvi sakārtotais grafiks, kā arī maz gulētās stundas, izaicināja mūsu izturību un uzmanības noturību, taču tā bija pieredze, kas ir nu jau “nosēdusies mūsu kaulos”. 

Pirmā diena tika pavadīta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur mēs savu līderības piedzīvojumu sākām, klausoties 6 lektoru, tajā skaitā Zviedrijas politiķu Tobiasa Andersona un Gabriela Kroona, stāstījumā par to, kā  jaunieši ir spējīgi sekmīgi rīkoties politikā. Runāja arī bijusī Anglijas Jauniešu parlamenta dalībniece Atifa Shah, kura deva mums padomu nekad neatteikties no dotajām iespējām un nebaidīties no kļūdām. 

Ar mums bija arī 2 latviešu lektori – Jānis Palkavnieks un Ilze Saleniece. Viņu stāstītais lika mums aizdomāties par 21. gadsimta aktuālākajām problēmām – izglītības sistēmu, mākslīgo intelektu, globalizāciju un digitalizāciju. Par izglītību internacionālā mērogā mums stāstīja nīderlandietis Gerards Marsels Konings. Pēc katra runātāja tikai veikta balsošana par viedokli attiecīgā jautājumā un atbilžu meklēšana uz jautājumiem, kas radušies runas laikā, kas, savukārt ļāva mums katram paust savu viedokli un tikt dzirdētiem.

Pēc LNB mēs devāmies uz Rīgas Juglas vidusskolu, kur nākamās pusotras dienas programmu veidoja šīs skolas skolēnu grupa. Temats, par ko diskutējām šajā laikā “domnīcās”, bija “Informācijas telpa” un “Dezinformācija”  Trešo dienu mēs veltījām nākamās tikšanās norises plānošanai. Pie mums bija atbraucis Uldis Dūmiņš, organizatores dēvētais “Projektu burvis”, kura virsvadībā mēs mācījāmies par projektu izveidi un veidojām savu projektu, kurš varētu tikt realizēts.

Šajā pasākumā guvām labu pieredzi, diskutējot par dažādām jauniešiem aktuālām un nozīmīgām tēmām, uzsverot, ka pasaules nākotne ir tikai mūsu rokās un mums katram ir jābūt līderiem sev, pirms mēs spēsim būt par līderi citiem. Paldies projektam par šo iespēju un ceram uz tikpat aizraujošu šī projekta turpinājumu!

 VVĢ skolēni: Undīne, Terēza, Rūdolfs un Krišjānis

Dalīties ar