Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Jauno juristu skola 7.februārī

Šoreiz jauno juristu skolas ietvaros devāmies uz galveno Saeimas ēku un vērojām plenārsēdi, kas notika šī gada 7. februārī

Ekskursija sākās ar drošības pasākumu veikšanu, un kopā ar gidi devāmies pie galvenajām Saeimas ēkas kāpnēm, kur mūs iepazīstināja ar ēkas vēsturi. Tad mēs devāmies vērot, kā deputāti izskata likumprojektus. Bija ļoti interesanti redzēt, kā tas notiek, jo varēja izpētīt katru detaļu un to, kā deputāti uztver  savus pienākumus. Mēs dzirdējām dažu ziņotāju likumprojektu pieteikumus, kurus apstiprināja otrajam lasījumam. Pamanīju, ka pirms balosošanas frakciju līderi paceļ kartiņas vai parāda ar īkšķi, kā būtu vēlams balsot, bet šīs pusstundas laikā tikai dažas reizes “pret” balsoja frakcijas “Saskaņa” deputāti. Tālāk devāmies uz Balsošanu zāli, kura ir paredzēta balsošanai ar vēlēšanu zīmēm, bet, kā gide mums paskaidroja, ikdienā tur žurnālisti mēģina satikt deputātus, lai uzzinātu viņu  veidokli par notiekošo Saeimā. Nākamā telpa bija Dzeltenā zāle, kur deputāti tiekas ar viesiem. Tajā atrodas Jāņa Čakstes portrets, kas patiesībā ir radīts ar svītriņām, bet tam pretī spogulis, lai raugoties tajā, portrets izskatītos kā fotogrāfija. Vēl paviesojāmies Sarkanajā zālē, kas ir otra lielākā telpa aiz plenārsēžu zāles. Sarkanajā zālē atrodas Austras koka formā darināts liels svečturis, kuru vainago Latvijas 19 vēsturisko apriņķu ģerboņi. Virs katra ģerboņa ir svece, kuras aizdedz tikai Valsts svētkos, un šis fakts man likās īpaši interesants. Ekskursiju turpinājām aplūkojot dāvanas Saeimai un apmeklējot Saeimas bibliotēku, kas arī bija  mūsu noslēguma pietura. Bibliotēka bija neliela, bet tajā valdīja stingra un noteikta kārtība.

Manuprāt, tā bija lieliska iespēja redzēt deputātu ikdienu un iepazīt visas Saeimas zāles, kā arī gaisotni, kas tur valda. Bija ļoti interesanti vērot Saeimas ikdienu, kaut tikai neilgu brīdi.

Līga Ozola 10.b

Dalīties ar