Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Jauno juristu skolas klausītāju izbraukuma nodarbība Rīgā

Šī gada 5. februārī mēs, 7 jaunieši, Jauno juristu skolas ietvaros devāmies uz Latvijas Republikas prokuratūru. Izbraukuma nodarbība tika organizēta sadarbībā ar Rīgas Juridiskās koledžas pasniedzēju Rutu Mekšu un viņas studentiem.

 Ierodoties Rīgā, kādu brīdi pirms ekskursijas sākuma, nolēmām apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Apskatot dažus mākslas darbus, kas atrodami pastāvīgajā izstādē, devāmies uz prokuratūru, lai uzzinātu vairāk par šo iestādi un prokurora profesiju.

Vispirms virsprokurors Arvīds Kalniņš mūs iepazīstināja ar prokuratūras galvenajiem uzdevumiem un struktūru. Turpinājumā Aldis Lasmanis, kā prokurors, iepazīstināja padziļināti ar savu darbu, kā arī sniedza izsmeļošu ieskatu par to, kas jādara, lai kļūtu par prokuroru, atbildību,  ko veido šī profesija un citām svarīgiem jautājumiem. Izbraukums beidzās ar interesantu, faktiem bagātu filmu. Tā ļāva iepazīties ar prokuratūras izveidošanās vēsturi, galvenajiem notikumiem, kas ļāva izveidoties neatkarīgai Latvijas Republikas prokuratūrai. Šī filma bija īpaša ar to, ka tika izveidota par godu prokuratūras 25. gadadienai. Noskatoties fimu, mēs sirsnīgi atvadījāmies un devāmies mājās.

Dalīties ar