Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Jauno mediķu akadēmijas janvāra un februāra nodarbības

Jaunajā 2021.gadā aizvadītas jau trīs kārtējās RSU Jauno Mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas nodarbības. Tāpat kā 1.semestrī, arī šīs nodarbības, sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī, norisinājās tiešsaistes platformā ZOOM.

7.janvāra nodarbības tēma bija Anestezioloģija un reanimatoloģija, šo nodarbību vadīja profesors Indulis Vanags. Profesors stāstīja un ar piemēriem rādīja, kā attīstījusies anestezioloģija un reanimatoloģija laika gaitā, kādus anestezioloģijas veidus izmanto mūsdienās, atkarībā no paredzemās operācijas.

21.janvāra nodarbības tēma bija fizioloģija, šo nodarbību vadīja Staņislavs Šinkarevs, Madara Ratniece, Annija Gabriela Roze, Sofija Aveniņa. Šajā nodarbībā runāja par organisma reakciju netradicionālos apstākļos, piemēram, kāpēc lidojot sāp ausis, kāpēc atrodoties augstu kalnos ir grūtāk elpot, kā strādā organisma termoregulācija, nokļūstot vidē, kurā ir izteikti zema temperatūra.

Savukārt 4.februāra nodarbības tēma bija dzemdniecība un ginekoloģija. Lektores Ulrika Ulla Andersone, Katrīne Dreimane un Laura Rācene stāstīja par grūtniecības un dzemdību procesu, rādīja fragmentus no populārām mākslas filmām un televīzijas seriāliem, uzsverot, cik daudz neprecīza informācija tiek atainota – reālajā dzīvē tā nenotiek. Tāpat uzsvēra, cik svarīgi ir meitenēm sekot līdzi savai reproduktīvajai veselībai. Šī nodarbība izcēlās ar ļoti daudziem interesējošiem jautājumiem noslēgumā, tā parādot, ka apskatītā tēma ir ļoti aktuāla.

Uz tikšanos jau 18.februārī, kad būs nodarbība otorinolaringoloģijā.

Bioloģijas skolotāja

Indra Vēvere

Dalīties ar