Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Jauno mediķu akadēmijas nodarbība notika 6. novembrī

Kārtējā Jauno mediķu akadēmijas nodarbība notika 6. novembrī. Mūsu uzdevums bija uzmanīgi klausīties un saprast ģimenes ārsta darba pienākumus un galvenās problēmas, kā arī priekšrocības, izvēloties studēt un vēlāk arī strādāt šajā profesijā. Pēc lekcijas sadalījāmies grupās un pa stacijām mērījām asinsspiedienu, mācījāmies pareizu ausu pārbaudes principus, kā arī iemēģinājām roku  injekciju veikšanā.

  “Asinsspiediena stacijā” paši mērījām asinsspiedienu ar dažādām ierīcēm. Asinsspiediens ir asins plūsmas spiediens uz artēriju sieniņām. Mērot asinsspiedienu tiek ņemti vērā divi lielumi: augšējais jeb sistoliskais asinsspiediens, kas raksturo asinsspiedienu sirds saraušanās brīdī, kad asinis tiek iepludinātas artērijās, un apakšējais jeb diastoliskais asinsspiediens, brīdis, kad sirds atslābst un it kā gatavojas nākamajam ciklam. Normāls asinsspiediens sievietēm un vīriešiem jebkurā vecumā ir 120/80mmHg, taču tas var atšķirties, ņemot vērā katra cilvēka individuālos faktorus.

  “Ausu pārbaudes stacijā” mēģinājām saskatīt bungādiņu, auss matiņus un svešķermeņus ar otoskopu. Galvenais pārbaudes princips bija – otoskopu jātur tajā rokā, kurā ausī skatās( kreisā auss, kreisā roka). Vēlreiz atkārtojām, ka kosmētiskie kociņi nav paredzēti ausu tīrīšanai.

Pēdējā stacijā mācījāmies veikt injekcijas.Venozo injekciju parasti izdara vienā no zemādas vēnām, kas atrodas elkoņa bedrē. Vēnā ievadīts medikaments iedarbojas gandrīz momentāni – vēnā var ievadīt relatīvi daudz šķidruma (vienā reizē 20 ml un vairāk), bez tam var ievadīt kairinošas vielas, kas zemādas audos vai muskulī izraisa sāpes vai pat audu atmirumu. Galvenais, ko atcerēties, veicot injekcijas ir lietot sterilus instrumentus, kā arī no šļirces izlaist gaisu ( šļirci turot stāvus no tās izlaist nedaudz medikamenta).

  Paldies par nodarbību, gaidīsim atkal!

Lūcija Mende 12.A

Dalīties ar