Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Jauno mediķu skolas novembra nodarbība

Mazliet neparastāka bija Jauno mediķu skolas otrā nodarbība, kas notika 7. novembrī, jo tajā reizē iepazinām 4 profesijas, nevis kā parasti- vienu. Šajā reizē pasniedzēji bija Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas pulciņu vadītāji: Polīna, Aleksandrs, Zane, Kitija, Agnese un Jana. Skolēni tika sadalīti trijās grupās un katra devās uz savu kabinetu, kurā mācījās par kādu nodarbības nozari- kardioloģiju, medicīnas simulācijām, anestezioloģiju vai reanimāciju. Pusstundas laikā 2 pasniedzēji konkrētajā kabinetā jauniešiem parādīja būtiskāko savā profesijā, kā arī darbojāmies praktiski. Pēc tam grupas mainījās un divu stundu laikā bijām uzzinājuši ļoti daudz kā jauna.

Pirmajā kabinetā Polīna mums stāstīja un rādīja visu par vitālajiem rādītājiem- pulsu, asinsspiedienu un elpošanas frekvenci, bet Zane- par traumām un rīcību, ja redzi cilvēku ar asiņojošu brūci. Praktiskajā daļā mērījām viens otram asinsspiedienu un pārsējām brūces.

Otrajā kabinetā kopā ar Agnesi un Janu atkārtojām algoritmu situācijai, kad redzam cilvēku, kas guļ zemē un neelpo. Skolēni ar aizrautību praktiski pāros darbojās – veica sirds masāžu un elpināšanu manekenam.

Trešajā kabinetā kopā ar Aleksandru izspēlējām situāciju, kad cilvēks ir nokritis no liela augstuma un ir iespējama paralīze. Bija pārsteigums, ka nav nemaz tik viegli ātri reaģēt un izpildīt visus soļus pareizi, lai “nokritušais” negūtu bīstamākas traumas. Bet Kitija skaidroja sarežģīto procesu, kā pacientu elpināt tālos braucienos- mākslīgo plaušu ventilāciju.

Manuprāt, nodarbība bija ļoti interesanta un skolēni aizrautīgi piedalījās praktiskajās nodarbības daļās.

Alise Krastiņa, 11.a

Dalīties ar