Amanda Elizabete Dūrēja (11.B), Marija Līna Lībiete (11.b) un Līva Klepere (11.c) 23. novembrī piedalījās kultūras kanona konkursa pirmajā kārtā Vidzemes reģionā. Konkursu organizē Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs.
Meiteņu pētījums un izvēlētā kanona vērtība bija Oļgerts Kroders. Tā kā konkursa pamattēma bija augšana, tad komandas uzstāšanos Līva uzsāka ar Ābeli, kura šogad uzaugusi pretī teātrim, tāpat Līva sīkāk iepazina kultūras kanona skatuves mākslas ierakstus. Savukārt Amanda, sīkāk izzinot gan Krodera ābeles simbolisko nozīmi, gan paša režisora rokrakstu, veica aptauju par šo tēmu vienaudžu vidū. Marija, pētot O. Krodera dzīves gājumu, uzzināja, ka arī viņas opis- Jānis Lībietis- ir strādājis kā aktieris pie režisora O. Krodera Liepājas teātrī. Žūrijas komisija bija skaitliski bagāta, un mūsu meitenes saņēma patiesi labas atsauksmes par savu darbu, it īpaši tāpēc, ka valmierietes par savu Valmieru, tika salīdzinātas pat ar “Valmieras puikām”. Vēl piebilde- darba prezentēšana diemžēl notika attālināti, nevis, kā bija plānots, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.
Tikām nākamajā kārtā!
Konkursa 2. kārta 15. janvārī- radošais seminārs Rīgā LKA Teātra mājā “Zirgu Pasts”.Fināls Nacionālajā bibliotēkā 2021. gada 12. martā.
Paldies meitenēm! Bija prieks sadarboties!
Dagnija Feldhūne