Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

Kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma” mūsu skolā Ērika Vilsona monoizrādēs R. Blaumaņa “Pazudušais dēls” un “Nezāle”.

26. un 27. septembrī projektā Latvijas skolas soma  mūsu skolā viesojās aktieris,

dramaturgs un rakstnieks Ēriks Vilsons. Monoizrāde- tas skolēniem bija sava veida izaicinājums. Sarunās ar skolēniem iezīmējās vērtējumi un atziņas.

Izrādes sākās ar filozofisku ievadu, kas veicināja ikvienam aizdomāties par personības nozīmi, tās veidošanos un izturību. Lugas procesā Ē. Vilsons izvēlējās un iesaistīja skolēnus, piešķirot viņiem lomas, kas atdzīvināja jau zināmo lugu. Bija patiesi aizraujoši baudīt izrādi! – tā saka Annija.

Betija uzsver, ka  monoizrādēs atklājās aktuālas problēmas– atkarība, azarts, parāds un meli. Skatuves iekārtojums – skolas galda virsma kā darbības notikumu vieta,  zīmuļi –  laika līnija, pudeles korķis – māja. Autors pats to nosauca par savu aipodu. Pārsteidza lomu ievēlēšana un mazās skatuves uzstādījums, tas lika koncentrēties uz izrādē iesaistītajiem tēliem un veidoja fokusu uz šo mazo skatuvi, neļaujot novērsties no tās. Autors spēja arī atrast valodu, kuru bija viegli uztvert, iejaucot tajā humoru, bet tajā pašā brīdi nopietnību.

Druvis, Patrīcija- bija iesaistīti teātra izrādē, viņi uzsver, ka tas bija liels izaicinājums, garīga slodze, jo aktieris tik spēcīgi uzrunāja viņus, liekot justies vainīgiem, it sevišķi Krustiņam.

10.tie, īsti nepārzinot lugas saturu, uzsvēra, ka nebija tik viegli izprast stāstījuma gaitu, viņiem jādomā par klausīšanos prasmju pilnveidi. Un vēl ieteikums no skolēniem- iepriekš klasē pārrunāt saturu, lai vieglāk uztvert notikumus.

Paldies par jaunu iespēju un izaicinājumu!

Dalīties ar