Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

TDK “Pērkonītis” 2020./21. mācību gada sezona noslēgta

2020. gada rudenī jaunajā mācību gadā Valmieras Valsts ģimnāzijā darbu uzsāka Jānis Psjuks un Ingrīda Upīte, uzņemoties tautas deju kopas “Pērkonītis” 7.-9. un 10.-12. klašu grupu kolektīvu vadīšanu. Lai arī lielāko daļu sezonas nācās strādāt attālināti COVID-19 vīrusa pandēmijas dēļ, dejot prieku jauniešos tas nemazināja, ļaujot sezonu pabeigt ar dalību divos vērienīgos video projektos.

Jānis un Ingrīda neslēpj, ka nezināja, ko gaidīt, kad rudenī uzsākts darbs, taču gandarījumu sniegusi ģimnāzistu atsaucība un mēģinājumu aktīvs apmeklējums. Tomēr kopš novembra nācies pāriet uz attālināto mācību režīmu, tāpēc klātienes nodarbības bijis iespējams atsākt vien uz pavasara pusi, kad jaunieši sanāca dejošanas mēģinājumi ģimnāzijai līdzās esošajā Valmieras sākumskolas amfiteātrī.

Svarīgākais bija sagatavoties dalībai projektā “Svinēt Sauli”, ko organizēja XII Latvijas Skolu dziesmu un deju svētku ietvaros. Katrai vecuma grupai tika izveidota sava horeogrāfija, kuru jaunieši maija beigās zoom platformā izdejoja tiešsaistē ar svētku organizatoriem. Kopumā šajā projektā piedalījās 629 kolektīvi no visas Latvijas, un Valmieras Valsts ģimnāzijas “Pērkonītis” bija viens no tiem!

Savukārt kā vēl viens sezonas izskaņas uzdevums bija dalība topošā Valmieras novada sveiciena video projektā “Tu esi!”, kura vieni no idejas iniciatoriem bija tieši “Pērkonīša” vadītāji”. Kopā ar tautas deju kolektīviem tajā piedalījās kori, orķestri, vokālie un koklētāju ansambļi, teātra un mākslas pulciņi, kā arī laikmetīgo deju grupas. Kopumā 40 kolektīvi piedalījās filmēšanas procesā, lai kopā izveidotu videoklipu kā liecību šim pārmaiņu un izaicinājumu pilnajam laikam. Videoklipa pirmizrāde gaidāma Valmieras pilsētas svētku laikā, kas šovasar notiks no 23. līdz 25. jūlijam.

Jānis un Ingrīda izsaka vislielāko pateicību dejotājiem un Valmieras Valsts ģimnāzijas vadībai par izrādīto uzticību! Lai mierpilna, bet tajā pašā laikā piedzīvojumiem bagāta vasara un uz tikšanos dejās atkal rudenī!

Dalīties ar