Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles pirmā nodarbība

Trešdien, 10. oktobrī norisinājās šī mācību gada pirmā Jauno mediķu akadēmijas nodarbība, kurā runājām par baktērijām, vīrusiem, patogēnajām sēnēm, kā arī noskaidrojām “labo baktēriju” izskatu un nozīmi mūsu dzīvē. Nodarbību vadīja RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš.

Noskaidrojām, ka apaļas formas baktērijas sauc par kokiem- stafilokoki, gonokoki, meningokoki. Ir arī nūjiņveida un izliektās baktērijas- vibrioni, spirillas. Uzzinājām, ka vienkāršie vīrusi ir izturīgāki kā saliktie. Un, ka ķiploks pret gripu der tikai tādā gadījumā, lai tā smarža aizbaidītu cilvēkus sabiedriskās vietās, arī gripas slimniekus, tādējādi samazinot iespēju saslimt.

Mūsu organismā ir apmēram 3 kg baktēriju. Tostarp arī “labās baktērijas”, ko var atrast jogurtos, kefīrā un citos produktos. Nodarbībā noskaidrojām, ka šīs baktērijas nemaz nesasniedz zarnas, jo aiziet bojā kuņģa sulā. Kā labu alternatīvu tam var izmantot kapsulas.

Veicām eksperimentu ar jogurtu, lai redzētu, kā šīs labās baktērijas izskatās un vai tiešām tās iet bojā kuņģa sulā (kā kuņģa skābo vidi izmantojām citrona sulu). Eksperimentu veicām uz priekšmetstikliņa uzpilinot ūdens pilienu, tajā iepilinot jogurtu, izlīdzinot jogurtu pa visu stikliņu, nokrāsojot ar metilēnzilo, nožāvējot. Pēc žāvēšanas piededzinājām baktērijas un caur mikroskopu skatījāmies to izskatu un skaitu. To pašu atkārtojām arī ūdens vietā izmantojot citrona sulu.

Nodarbība bija ļoti interesanta.  Ar nepacietību gaidīšu nākamā mēneša nodarbību!

Lūcija Mende 11.A klase

Dalīties ar