Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

“Spuldze ’21”

Piektdien, 9.aprīlī, man un vēl pāris VVĢ parlamenta meitenēm bija iespēja piedalīties Cēsu Valsts ģimnāzijas pasākumā “Spuldze”. Cik kreatīvi var būt skolēni, lai uzmundrinātu citus šajā attālināto mācību laikā! Tas ir vienkārši kolosāli, ka spējam arī ar tehnoloģiju palīdzību sniegt viens otram prieku, smieklus, atbalstu un varam labi pavadīt laiku. Dalījāmies pieredzē, jutāmies brīvi un uzzinājām daudz jaunu knifiņu, kurus izmantot parlamenta darbībā.

Vēl mums bija iespēja parunāties ar Elizabeti un Emīlu, fonda “Viegli” pārstāvjiem, kuri pastāstīja par fonda nozīmi, kā arī padalījās ar saviem stāstiem, esot parlamentā. Man ļoti patika aktivitāte, kurā bija jāatrod atbilde jebkādā grāmatā. Derēja pat ķīmijas mācību grāmata. Piemēram, viens no jautājumiem bija “Ko tu kop?”. Šim jautājumam es atradu atbildi Gundegas Bičevskas grāmatā “Dimanti tavā pagalmā”- “justies labi ir absolūti izdevīgi. Viena laba diena rada nākamo labo dienu, un rezultātā ir iegūta viena ideāla nedēļa. Un visbeidzot – patiesi laimīgs cilvēks”.

Pēc tam bija saruna ar Tomu Veisu, kurš mums ieteica, kā motivēt cilvēkus strādāt. Viens no padomiem – dot cilvēkiem kaut mazus, sīkus darbiņus, piemēram, Instagram konta vai Gmail konta bildes nomaiņa. Šie mazie darbiņi liks jaunietim justies nozīmīgam, jo sapratīs, ka viņu novērtē, ka uz viņu paļaujas.

Viens no pasākuma ieguvumiem bija arī iespēja parunāties ar citiem skolas parlamenta dalībniekiem. Interesanti bija uzzināt, kā citu skolu parlamenti cenšas skolēnos rast kaut nedaudz prieka, esot šajā attālinātajā mācību procesā. Piemēram, radot Spotify playlisti, kurā ir skolēnu iesūtītās dziesmas. Bija arī skolas, kuras attālināti iesvētīja jaunpienācējus.

Pasākuma nobeigumā notika viktorīna “Spožie prāti”. Tā bija fascinējoša viktorīna, kurā ar citiem pasākuma dalībniekiem kārtīgi izsmējāmies, jo nesapratām, kas īsti notiek. Laiks tik ātri skrēja, un jautājumi tikai turpinājās un turpinājās.

Paldies Cēsu Valsts ģimnāzija, ka radījāt tik kolosālu pasākumu! Bija skaisti!

Patrīcija Buliga

Dalīties ar