Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātu un viņu pedagogu apbalvošanas pasākums Rīgas pilī

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju un Izglītības un zinātnes ministriju 2018.gada 18.oktobrī rīkoja starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātu un viņu pedagogu apbalvošanas pasākumu Rīgas pilī. Šogad 41 Latvijas skolēns ir piedalījies kopumā 10 starptautiskajās mācību olimpiādēs – fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, vācu valodā, ekonomikā, filozofijā un GENIUS. Mājās jaunieši atveda piecas zelta, septiņas sudraba, 15 bronzas medaļas, kā arī 5 atzinības. Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvente Rūta Ozoliņa un es, viņas matemātikas skolotāja Ligita Pickaine, bijām starp uzaicinātajiem viesiem.

Olimpiāžu laureātiem, pedagogiem un Latvijas komandu vadītājiem pirms apbalvošanas ceremonijas Valsts prezidenta kanceleja piedāvāja ekskursiju pa Rīgas pili. Saistošs gides stāstījums izveda cauri galvenajiem pils vēstures notikumiem no 1330.gada līdz pat mūsdienām. Priecājāmies par Rīgas pili, kas pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem ir patiesi skaista. Caur priekšpils pagalmu nokļuvām pils vestibilā un mūsu ceļš turpinājās caur Rīgas istabu, Dorotejas istabu, Ģērboņu zāli, caur Zilo foajē, grezno Balto zāli, uzkavējoties Sūtņu akreditācijas zālē, aplūkojot visu mūsu valsts prezidentu darba istabas, pa kāpnēm nonācām uz pasākumu Svētku zāli. Ja vēlies kaut nedaudz izjust mūsu ceļojumu un iepazīties ar interesantiem faktiem, ieskaties virtuālajā tūrē šeit.

Tā nokļuvām uz pasākumu, kurā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Valsts izglītības un satura centra vadītājs Guntars Catlaks. “Pateicoties jūsu izcilajiem panākumiem starptautiskajās olimpiādēs, Latvijas vārds mūsu valsts simtgadē ir izskanējis visā pasaulē. Latvija lepojas ar jums!” uzrunājot starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātus, teica Valsts prezidents. “Zinoši un izglītoti jaunieši veidos mūsu valsti nākamajā simtgadē. Esmu pārliecināts, ka mums visiem kopā izdosies izveidot stipru, attīstītu un drošu Latviju!” Valsts prezidents pateicās skolotājiem, skolēnu vecākiem un visiem atbalstītājiem par viņu ieguldīto darbu, jauniešus motivējot un ieinteresējot apgūt arvien jaunas zināšanas./ https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/

Sekoja visu olimpiāžu laureātu, skolotāju, Latvijas komandu vadītāju godināšana un svinīga fotografēšanās. Mūs priecēja arī muzikāli priekšnesumi.

Gribu teikt sirsnīgu paldies Rūtai Ozoliņai, viņas vecākiem, par lielo ieguldīto darbu! Rūtai ir jauni mērķi uz ko tiekties. Lai izdodas tos sasniegt!

Foto Valsts prezidenta kanceleja

Ligita Pickaine, matemātikas skolotāja.

Dalīties ar