Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Stāstu vakars Valmieras Valsts ģimnāzijā

Janvāra nogalē pēcpusdiena dabā bija vētraina un lietaina, bet Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā “Ledus pagrabs” bija jauki un mājīgi, smaržoja piparmētru tēja, savā nodabā dega sveces, un uz aicinājumu būt klāt Stāstu vakarā bija atnākuši skolas absolventi un citi interesenti.  Noskaņu un stāstu vakaru vadīja Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Sarunās absolventi un interesenti dalījās savās pārdomās un atmiņās par skolas laikā piedzīvoto, vēroja un arī komentēja skolotājas sagatavoto prezentāciju.

Skolotāja savā stāstījumā pateicās arī par jauniegūtajiem materiāliem skolas muzejā, ko absolventi vai viņu tuvcilvēki šogad uzdāvinājuši skolai. Dāvinājumi saņemti no Annas Vītolas, Ainas Rudzītes un Aivja Freidenfelda tuviniekiem, kā arī skolotājas, skolas absolventes Guntas Opmanes ģimenes.

Īpaša dāvana ir Aleksandra Petrova glezna, kas gleznota 1950. gadā un kura nesen nonākusi skolas muzejā.  Šo darbu reiz pasūtījusi skolas absolvente Ausma Grūsle (skolā mācījās 1935-1940),  gleznā redzama skola – E burta formā būvētā, ceriņu ziedos ieskautā.

Dalīties ar