Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

8.B klases ekskursija vēsturiskajās noskaņās

Latvijas dzimšanas diena, mūsu valsts skaistie svētki, tiek nosvinēti 8.b klases pulkā, ceļā uz vēsturiskajiem Brāļu kapiem un uz Tīreļpurvu, Ložmetējkalnu.

Ieejot Brāļu kapos, sajūta bija pavisam nomierinoša un īpaša. Tik daudzi stāsti, atmiņas un pārdzīvojumi, sirds miers un nemiers. Klases galvenais uzdevums bija aplūkot visus aizgājušos karavīrus un nolikt kādam kapu svecīti. Mēs Svecītes nolikām Mātes Latvijas pieminekļa kreisajā pusē. Šo vietu izvēlējāmies, jo kreisajā pusē atrodas mūsu sirds un sirdij tuvāk ir mūsu mīlestība pret Latviju un visiem cīnītājiem. Māte Latvija ir skaists simbols, kas noliec galvu, izrādot godu, visiem kritušajiem karavīriem. Brāļu kapi tiešām lika mums aizdomāties par vēsturi un visiem tiem, kuri cīnījās par mūsu brīvību. Mūžīgu pateicību sakām mēs visiem strēlniekiem, ģenerāļiem un pulkvežiem.

Nākamā vieta, ko apmeklējām, bija Ziemassvētku kauju muzejs Tīreļpurvā. Tas atrodas Jelgavas novadā jeb blakus Liepājas šosejai. Mums tika parādītas dažas vietas, kuras tika filmētas filmā “Dvēseļu putenis”. Vēl tika parādīti kara ieroči un izstāstīts, ko tie nodarīja pretiniekiem. Mums bija iespēja apskatīt vācu un krievu kara frontes miniatūrā formātā. Visai klasei tika doti fiziski uzdevumi, kurus bija jāizpilda, piemēram,  virves vilkšana, pārvietošanās uz koka plāksnēm, skriešana caur koka labirintu, skriešana caur virvēm, kuras tika uzskatītas par dzeloņdrātīm. Uzdevumi bija jāpilda komandās, katrai komandai bija viens komandieris. Šī vieta mums atgādināja, cik ļoti intensīvi un traki laiki bija Pirmajā pasaules karā.

Mūsdienīgais akcents – ražotnes Ādažu čipsi apmeklējums, kur bija iespēja izzināt uzņēmuma vēsturi, ražošanas gaitu, noieta tirgu Latvijā un pasaulē. Visinteresantāk bija pašiem izveidot savus čipsus un vest tos uz mājām ģimenei nogaršošanai.

Šī ekskursija radīja īstas patriotu sajūtas. Bija patīkami un interesanti. Mūsu visas klases ieteikums ir arī visiem iepazīt Latviju!

Kristiāna Rīdere 8.b

Dalīties ar