Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Aizvadīts Valmieras Valsts ģimnāzijas lielais pasākums “Mis un Misters 2019”

Spraigi un aktīvi, radoši un arī praktiski iesākās janvāris 10 ģimnāzistiem, kas, klases biedru ievēlēti, ieguva iespēju piedalīties konkursā “Mis un Misters 2019”. Jāpiebilst, ka  šogad tā ir jau 23. reize, tāpēc  konkursa uzdevumi it kā zināmi, bet tajā pat laikā atkal jauni un sarežģīti. Konkursa žūrija ir neatkarīga- Valmieras uzņēmumu un iestāžu pārstāvji, viņi ir arī pasākuma sponsori.

Šogad pasākumu atbalsta: 

Valmieras pilsētas dome, VVĢ padome, SIA Kantīne B, Ziedu salons Rēzija, SIA “Valmiermuiža”, T/C Valleta, SIA DELVE 2,  AS “SEB banka” Valmieras filiāle, Valmieras teātris, SIA Liepkalni, SIA Douglas Latvia, Skaistumkopšanas salons “Frizē Frizū”, Vidzemes Augstskola, Valmieras sākumskola, Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva sabiedrība VAKS

Konkursā piedalījās Nikola Tupuriņa,  Paula  Katrīna Purmale,  Paula Portnaja, Līva Marta Poča, Dārta Estere Rozenbaha, Rainers Loiko, Rūdolfs Pauders, Rihards Valters Blaubergs, Artūrs Rainers Talcis, Daniels Markuss Daņilovs.

Pirmais pārbaudījums- vizītkarte.  Stāsti, rādi, dejo, dziedi, bet pats galvenais- uzrunā skatītāju- gan savu tuvāko, gan pilnīgi svešu, bet it īpaši žūriju. Un konkursanti centās – savu tēlu zīmēja monologā, sarunā ar Ziemassvētku vecīti, kas noguris,  nesot  dāvanas Dārtai, lai viņa varētu realizēt savas daudzās intereses brīvajā laikā. Arī tehnoloģijas nepalika ēnā- tā varbūt vieglāk, ja saruna, kā arī dziesma jau iepriekš nofilmēta. Rihards savu daudzšķautnaino personību atklāja,  uzvedot uz skatuves vairākus “Rihardus” – visiem konkursanta sejas vaibsti, un katrs parāda citu ģimnāzista aizraušanos. Līva sevi iezīmē Saules sistēmā, bet Rūdolfam izdodas pārsteigt skatītājus un žūriju, uzsverot praktisko ikdienu, kurā ir nepieciešamas dzīves viltības, no mammas un vecmāmiņas iegūtās.

Nākamais uzdevums – mans talants. Nikolas izveidotā laika mašīna stāsta par dažādiem dejas stiliem- un pārsteigums!- tos visus meitene prot izdejot. Tomēr visvairāk tiek izdejoti tautas deju ritmi. Arī kāršu viltības ir talants, ko parādīja Artūrs, un Paulas Katrīnas dziesma skolas pūtēju orķestra pavadījumā izskan mīļi un pārliecinoši. Toties Paula Portnaja pat tenisu var uzspēlēt un gūt uzvaru uz pasākuma skatuves. Pārsteidzoši strauja un dvēseliska  ir Rūdolfa deja – savdabīga ir tās horeogrāfija. Savukārt Daniels ir jau profesionāls fotogrāfs, kurš veiksmīgi bildē smalku modes skati. 

Trešais uzdevums- dejot valsi – dažādas vietas un stāstus izvēlas dalībnieki, lai rādītu šo prasmi.  Skarbi žesti un dejas soļi redzami Dārtas dejā un viņas partnerī, bet Paula Katrīna izdejo savu pirmās mīlas deju jūras krastā. Nikola to pat saista ar notikumu kādā bīstamā pilsētas kvartālā, kur visapkārt šauj un nogalina, toties Līvas deja līgana un trausla. Bet jaunieši- viņi šajā uzdevumā ir romantiķi.

Ceturtais – reklāma sponsoram. Klausoties žūrijas pārstāvju runās- jaunizveidoto reklāmas rullīti uzteica SIA Liepkalni pārstāve (autore – Līva ) un  SEB (autors Rainers). 

Patiesi prieks bija vērot konkursantu bagāto iztēli, viņu spēju atklāties publikai. Zālē bija jūtams skolas gars un vienotība, jo  satikās skolēni, skolotāji, vecāki, absolventi. Jā, arī žūrijā bija skolas absolventi. Redzot, cik organizēti darbojās konkursanti un viņu palīgi, bija tikai viena doma- skatuve un aizskatuve elpoja vienā ritmā. Atbildīgi strādāja arī apskaņotāji un gaismotāji.

Bet visiem pasākumiem reiz ir gals, kas ved uz jaunu sākumu, un katram dalībniekam šis konkurss ir kāds jauns atklājums sev un arī citiem. Skatītāju balva Paulai Portnajai un Rūdolfam  Pauderam, Vice Mis un Vice Misters godu saņēma Līva Marta Poča un Rihards Valters Blaubergs,  bet galvenā balva  Mis 2019 – Paula Katrīna Purmale un Misters 2019 -Rūdolfs Pauders.

 Apsveicam! Un paldies žūrijai un sponsoriem par bagātīgajām balvām!

Evelīna Elva Sirmā

Dalīties ar