Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Baltijas jūras projekta Vasaras skola Vecpiebalgā

Šovasar 27.-29.jūnijam Baltijas jūras projekta skolu skolēni un skolotāji satikās Vecpiebalgā, lai iepazītos, lai kopā izzinātu ilgtspējīgās attīstības mērķus, lai baudītu Vecpiebalgas kultūrvēsturisko gaisotni.

Valmieras Valsts ģimnāziju pārstāvēja Samanta Jurkāne, Roberts Bleikšs, Jānis Biernis un Artūrs Linde.

Apmeklējot vairākas vietējās ražotnes, tādas kā “Sveču māja”, “Vecpiebalgas porcelāns”, “Gaļas lopu audzēšana” jauniešiem bija jāmēģina noskaidrot, vai un kā tās ievēro ilgtspējīgās attīstības mērķus. Protams, bez nopietnām nodarbībām, bija iespēja veldzēties kādā no Vecpiebalgas ezeriem, iegūt jaunus draugus, spēlēt dažādas spēles, un vēl, un vēl, un vēl….

Samanta:

“Es pirmo reizi piedalījos šāda veida vasaras skolā. Braucot uz to pat īsti nezināju, kas mani sagaida un par ko šī vasaras skola īsti ir. Šajās trīs dienās uzzināju, kas ir IAM jeb Ilgtspējīgi Attīstības Mērķi. Kā arī noskaidrojām, kā šos mērķus ievēro vai mēģina uzlabot Vecpiebalgā. Vasaras skolā pavadīju labi laiku, iepazinos ar jauniem cilvēkiem, ar kuriem varēja labi parunāties. Esmu priecīga, ka man bija iespēja piedalīties šādā pasākumā. Kā arī labprāt nākošgad atkal uz to brauktu, kopā ar tiem pašiem jauniešiem, ar kuriem šogad tur biju.”

Roberts:

“Aizvadījām 3 interesantas un piedzīvojumiem bagātas dienas skaistajā Vecpiebalgā. Aktīvi strādājām, lai izprastu šī gada tematu – ilgtspējīgās attīstības mērķi. Strādājot grupās, iepazinām jaunus cilvēkus, kurus tagad var saukt par draugiem. Vēl devāmies ekspedīcijās pa dažādiem Vecpiebalgas uzņēmumiem. Gan izveidotas smaržīgas sveces, gan saplēstas vāzes porcelāna fabrikā 🙂 bija daļa no procesa. Kopumā uzskatu, ka šī nometne bija vērtīga, jo kārtīgi iepazinu Vecpiebalgu, ieguvu jaunus draugus un sapratu, kas ir ilgtspējīgās attīstības mērķi.”

                             Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni Samanta Jurkāne, Roberts Bleikšs

Dalīties ar