Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Baltijas Jūras Projekta virtuālā nometne

No 4.-7. maijam notika starptautiskā Baltijas jūras projekta (BSP) virtuālā nometne skolēniem un skolotājiem, kuru organizēja dāņu skolotāji. No Valmieras Valsts ģimnāzijas nometnē piedalījās Luīze Salnīte, Evelīna Negriba un Krista Saulīte. Nometne bija ļoti labi organizēta, katrs dalībnieks varēja izvēlēties sev interesējošas darbnīcas, klausīties lekcijas gan par pilsonisko izglītību, gan dabaszinātņu jautājumiem. Protams, viss notika angļu valodā, bija iespēja komunicēt ar vienaudžiem un pasniedzējiem no dažādām valstīm! Šī bija jauna pieredze – piedalīties nometnē virtuāli!

Ar iespaidiem dalās Krista:

Aktīvi piedalījos nometnē. Projektā bija ļoti aktīvi cilvēki un katram bija ar ko izpausties un par ko diskutēt. Pirmajā projekta dienā, iepazināmies ar citiem dalībniekiem un skolotājiem no projekta. Ja pareizi atceros, kopā bijām ap 70 cilvēkiem Zoom tiešsaistē. Otrajā dienā bija Escape spēle, kurai nosaukums bija “Glāb pasauli”. Darbojāmies grupā, mums bija karte ar Eiropas un pasaules valstīm. Dažās valstīs bija karodziņš uz kura bija jāuzspiež, lai saņemtu uzdevumus, kuri bija jāatrisina, lai tiktu tālāk. Pēc katras pareizas atbildes, krājām burtus. Uzdevumi bija ļoti dažādi. Pārsvarā bija uzdevumi par ķīmiju, bioloģiju, klimata izmaiņām un par UNESCO. Lai pabeigtu spēli mums bija no iegūtiem burtiem jāizveido parole. Beigās izdomājām pareizo, kura tulkojās “Glābt pasauli”. Par šo ieguvu arī atzinības rakstu.

3.dienā piedalījos vairākās darbnīcās. Piedalījos darbnīcā, kur izdomātai valstij jāatrisina problēmas, plānojot ilgtspējīgu attīstību. Manā grupā bija pieci cilvēki, žēl, ka tikai trīs cilvēki runāja, ieskaitot mani. Diskutējām par to, kā atbrīvoties no plastmasas, gaisa piesārņojuma, pilsoņu kara un citām katastrofālām problēmām.

Piedalījos arī darbnīcā par mikroplastmasu. Veidojām eksperimentu mājās ar kosmētikas līdzekļiem.

4. diena bija ļoti interesanta, jo iesaistījos projektā kurš saucās “Priekšmets, kuru mums nemāca skolā, bet vajadzētu”. Projektā bija pārsteidzoši daudz cilvēku. Man bija tik interesanti runāt ar skolotājiem un studentiem. Sazinājos ar jauniem draugiem, uzzināju vairāk par citām valstīm, cilvēku interesēm un viedokļiem. Biju ļoti priecīga par to, ka visiem bija kameras un mikrofons, visi runāja un neklusēja. Vēl es izvelējos jogas darbnīcu. Satiku ļoti komunikablu instruktoru no Kanādas – visi kopā ar instruktoru vingrojām. 

Pēdējā dienā bija noslēguma ceremonija, kurā visas grupas, kuras piedalījās kādos projektos prezentēja un stāstīja par paveikto. Skolotāji bija ļoti pārsteigti, ka projektā bija tik zinoši, komunikabli un unikāli jaunieši! Man ļoti patika šis projekts! Paldies par iespēju piedalīties! 

Dalīties ar