Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Dzejas dienu akcijas noslēgušās

Var teikt, ka akcija “Dzejolis uz trotuāra” ir kļuvusi par mūsu skolas tradīciju, jo šogad tā notika jau ceturto reizi. Un tas ir brīnišķīgs veids, kā pievērst uzmanību literatūrai, popularizēt dzeju, dažādot mācību procesu, nostiprināt dažādas prasmes, radīt prieku. Par to liecina arī skolēnu pārdomas pēc šī pasākuma. Lūk, dažas no tām!

“Man ļoti patika akcija. Apkārtējie cilvēki bija laipni un ieinteresēti par to, ko mēs darījām. Manuprāt, šī akcija palīdzēja uzlabot dienu gan visiem bērniem, kas piedalījās, gan arī tiem, kas gāja garām un lasīja.”

“Bija forši izrotāt trotuārus ar dzejas rindām un iepriecināt citus.”

“Vēlāk bija interesanti pastaigāt pa pilsētu un apskatīties citu klašu uzrakstītos dzejoļus.”

“Veikalniece bija ļoti jauka. Viņa palīdzēja mums atrast labāko vietu pie viņas veikala, kur rakstīt.”

“Man patika, ka varējām pastaigāt pa pilsētu. Mums izdevās sasniegt, ko gribējām, un mums patika iznākums.”

“Šī akcija ir labs veids, kā svinēt svētkus.”

                Izmantojot pagājušā gada pieredzi, šogad jau otrreiz īstenojām arī “Dzejas autobusu” ideju. Skolēnu grupiņas dažos pilsētas maršrutu autobusos lasīja pasažieriem (un reizēm arī šoferīšiem J) dzeju. Šī akcija prasīja ne tikai lielāku gatavošanos, bet arī uzdrīkstēšanos, trenēja prasmes izjust, novērtēt klausītājus, pieņemt nestandarta situācijas un dažādu cilvēku reakciju. Akcijas īstenotājiem secinājumi lielākoties tikai pozitīvi:

“Ļoti patika, pat labāk nekā rakstīt dzeju uz trotuāra.”

“Cilvēki autobusā smaidīja, pateicās par mūsu centību, aplaudēja pēc priekšnesumiem.”

“Manuprāt, dalība dzejas autobusā deva iespēju izpausties mums pašiem, jo es skaitīju  klasesbiedrenes sacerētu dzejoli. Lielisks veids, kā nest skolas vārdu un pārkāpt savām robežām!”

Akcijas ir noslēgušās, taču dzejas dienas turpinās. Paldies visiem, kas piedalījās! Taču vislielāko paldies Valmieras Valsts ģimnāzija saka uzņēmumam “VTU Valmiera” par lielo atsaucību un atbalstu, atvēlot mums iespēju izpausties radoši autobusos, kā arī pilsētas pašvaldībai un policijai, atbalstot “iziešanu ielās”, kas pilnīgi noteikti pilsētas ikdienā ieviesa izmaiņas.

Uz tikšanos Dzejas slamā 18.septembrī skolas svinību zālē!

 

Sarmīte Rudzīte,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

Dalīties ar