Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Izstāsti man savu sapni

Latviešu valodas aģentūras skolēnu radošo darbu konkursā „Izstāsti man savu sapni” pateicību ieguva 7. A klases skolniece Marta Luīze Kļaviņa.

1234 radošos darbus no visas pasaules. 693 no tiem ir literārie darbi, 541 – zīmējumi. Darbi iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs: Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Losandželosas Latviešu skolas, Latviešu skolas Somijā, Briseles 2. Eiropas skolas, Briseles Latviešu skolas, Vašingtonas ev. lut. draudzes latviešu pamatskolas, Aberdīnas Latviešu diasporas skolas, Diasporas skolas bērniem Aberdīnā ,,Dzintara akadēmija” un Ņujorkas ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu pamatskolas.

Darba autori dāvanā saņēma aģentūras grāmatu, kurā Marta var izlasīt savu stāstu.

Kad aiz loga tumšās debesīs spīd mēness, tad es parasti atrodos pasaulē, kur viss ir iespējams. Ar šo pasauli tu vari darīt, ko gribi, tu vari to kontrolēt. Daži sapņi ir baisi, daži jautri un smieklīgi, citi – skaisti un tēlaini.

Sapņu pasaulē vienmēr ir gaisma, tā spoži spīd, tik tikko kas ir saskatāms. Tev jāpiemiedz acis pat tad, ja tas ir tikai sapnis. Debesis ir gaiši zilas, saule – liesmaini dzeltena, zālīte – mīksta un koši zaļa. Tu gribi tur palikt, bet zini, ka tas nenotiks.

Šī pasaule kļūst arvien miglaināka. Pēc brīža tu pamosties. Diena ir iesākusies, bet domas ir tikai šajā sapņu pasaulē. Kas tā ir par pasauli? Kur tā atrodas? Tā ir vēl neizskaidrota mīkla.

Ar laiku šī pasaule tiek aizmirsta, jo ir citas svarīgākas lietas. Īsā laika sprīdī viss izzūd no galvas. Vēl pēc brītiņa tā piepildās ar reālām domām. Jāgaida, ka sapņu pasaule atgriezīsies citreiz. Šis brīdis pienāks drīz.

Marta Luīze Kļaviņa

Dalīties ar