Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Jauno Mediķu akadēmijas trešā un ceturtā nodarbība

2020.gada 29.oktobrī un 5.novembrī norisinājās RSU Jauno Mediķu akadēmijas šīs sezonas trešā un ceturtā nodarbība. Nodarbības norisinājās tiešsaistē ZOOM, tajās, kopā ar Valmieras skolu jauniešiem, piedalījās arī jaunieši no Rīgas un citām Latvijas pilsētām, kopskaitā aptuveni 250 – 260 jaunieši.

Trešās nodarbības tēma bija psihiatrija. Šajā nodarbībā Katrīna Tomiņa, Arta Katkeviča, Ilana Aleksere pastāstīja, ar ko atšķiras psihiatrs no psihoterapeita un psihologa. Izteica minējumu, ka psihiatrija būs nākotnes profesija, jo palielinās trauksmes līmenis cilvēku organismā. Savukārt trauksme ir kā riska faktors depresijai. Tāpēc būtiska ir trauksmes profilakse – relaksācija, stresa cēloņu atpazīšana, to novēršana vai mazināšana, emociju pārvaldīšana, baiļu pārvarēšana, fiziskās aktivitātes ikdienā.

Ceturtās nodarbības tēma bija ortopēdija un traumatoloģija, kurā profesors Andris Jumtiņš kopā ar Rūdolfu Vētru un Rolandu Gibneru stāstīja un rādīja video par biežāk sastopamajām traumām, to ārstēšanu, profilakses pasākumiem, lai izvairītos no tām. Jauniešiem bija iespēja arī uzdod sev interesējošus jautājumus par traumatoloģiju, tās darba specifiku un dažādiem ārstēšanas veidiem.

Nākamā nodarbība jau 19.novembrī, kad būs iespēja dzirdēt par dermatoloģiju un veneroloģiju.

Uz tikšanos tiešsaistē!!!

Skolotāja Indra Vēvere

Dalīties ar