2019. gada pirmā Jauno mediķu skolas nodarbība notika 16. janvārī. Šoreiz tēma bija pediatrija jeb medicīnas nozare par bērnu un pusaudžu slimībām un to ārstēšanu. Lektores- 3 Rīgas Stradiņa universitātes studentes (4. un 6. kurss).
Pediatrija ir plašs jēdziens, šajā reizē runājām par bērnu traumatismu un drošību mājās. Informācijas un teorijas daļā tikām iepazīstināti ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pētījumu, precizējām viedokļus – cik ilgi cilvēku var saukt par bērnu, un tad veidojām 3 grupas, lai darbotos praktiski.
Pirmajā stacijā pētījām rentgenogrammas, noteicām, kura ķermeņa daļu, kas parādīta rentgenogrammā. Vairākās rentgenogrammās bija redzami lūzumi, bet visinteresantāk bija uzzināt, ka mazam bērnam vecumu var noteikt, izskaitot, cik kauliņu ir plaukstas pamatnē. Pētījām arī dažādu svešķermeņu klātbūtni ķermenī, kas nereti mēdz notikt ar bērniem- mazu rotaļlietu, saspraužu, monētu un citu priekšmetu norīšanas rezultātu.
Otrajā stacijā deva informāciju par traumu, piemēram, karsta šķidruma uzliešana sev vai aizrīšanās, kas pierakstīta uzņemšanas nodaļā. Pēc situācijas apraksta pārrunājām, kā jārīkojas šādā brīdī, varbūt neatliekamā medicīniskā palīdzība vienmēr nav nepieciešama, kā arī- kas bija jādara, lai tas nenotiktu. Jaunieši stāstīja savus variantus, bet lektore tos laboja vai papildināja, tā sniedzot lielisku priekštatu, kā neapmulst, ja gadījusies tāda nelaime.
Pēdējā stacijas tēma- brūces. Aplūkojām dažādas situācijas attēlos un diskutējām, kā rīkoties. Un tad bija klāt simulācijas spēle – iedomāta situācija, ka kāds ir guvis brūci, bet otrs ir garāmejošs ārsts. Skolēni labprāt to izspēlēja, brūci notīrot, skalojot, dezinficējot, uzliekot plāksteri un pārsienot.
Kā jau visās nodarbībās, arī šajās lektores dalījās savā studiju pieredzē un atbildēja uz jauniešu jautājumiem.
Alise Krastiņa, 11.a