Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Kaut nedaudz iejusties studentu lomā…

24.martā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni devās uz Rīgu, kur Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē norisinājās Jauno Ķīmiķu skolas izbraukuma nodarbība. Skolēniem tika piedāvāta neliela ekskursija, kurā tika apskatītas Latvijas Universitātes Dabas māja un Zinātņu māja. Tika sniegta iespēja ielūkoties studentu ikdienas dzīvē, apskatot auditorijas, kurās notiek lekcijas, semināri un konferences.

Pēc nelielās ekskursijas devāmies uz ķīmijas laboratoriju, kur Latvijas Universitātes doktoranta Āra Jansona vadībā veicām pētījumu – noteicām ūdeņraža peroksīda koncentrāciju, izmantojot permanganatometrijas metodi.

Dažas skolēnu pārdomas:

Brauciens uz Latvijas Universitāti bija tiešām vērtīgs! Ekskursija pa abām zinātņu ēkām deva ļoti labu un pozitīvu iespaidu par Latvijas universitātes mācību vidi un ieskatu augstskolas ikdienā! Tiešām liels paldies Ārim par šo iespēju, kā arī par viņa sagatavoto pētniecisko darbu, tas bija ļoti interesants, tas atsvaidzināja un nostiprināja jau esošās prasmes, kā arī sniedza jaunas un noderīgas zināšanas! Kopumā iedvesmojošs brauciens!”

“Šis pasākums mani patiesībā ļoti iedvesmoja, tas man deva iespaidu par studentu dzīvi, ļāva man iepazīt viņu ikdienu, paskatīties studentu mācību procesu no citas puses, kas man ļoti patika. Noteikti, šī pieredze man palīdzēja saprast, ko es vēlos darīt nākotnē, tieši saistībā ar manu izglītību. Ēka bija ļoti grezna un iespaidīga, pie katra mazākā stūrīša ir piedomāts. Labprāt gribējās te uzturēties vēl kādu brīdi. Laboratorijas darbs, ko pasniedza Āris, pastiprināja manas prasmes ķīmijā praktiskajā darbībā, kā arī tas attīstīja manu spēju domāt un saprast. Nevaru nepieminēt grandiozos skatus no LU ēku āra terasēm, kas ļāva raudzīties uz lielo Rīgu, tās centru. Paldies, par brīnišķīgo pieredzi un fantastisko kompāniju! Diena bija izdevusies! Paldies!”

Ekskursija pa Dabas māju un Zinātņu māju bija interesanta. Varēja nedaudz iepazīt ēkas un gūt priekšstatu par to, vai gribētos tur studēt. Laboratorijas darba laikā varēja pārbaudīt savas titrēšanas spējas un precizitāti. Kopumā pieredze bija laba un patīkama.”

Tika iepazītas Latvijas Universitātes studiju programmas, apskatītas universitātes telpas, iegūtas un papildinātas zināšanas ķīmijas jomā, kā arī labi pavadīts laiks pozitīvā atmosfērā.

Paldies skolotājai Andai Deksnei par brauciena organizēšanu, Latvijas Universitātei un doktorantam Ārim Jansonam par sniegtajām zināšanām!

Dagmāra Gulbe 11.b klase

Dalīties ar