Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Ko dara VVĢ ģimnāzisti vasarā? Neticēsiet, bet mācās!

No 26. līdz 30.jūnijam ģimnāzistes Marta Irbe, Agnese Kiršblate, Daniela Pole un Ance Rūta Pomka piedalījās Latvijas Universitātes veidotā projekta “Meiteņu izcilības veicināšanai STEM jomā” nometnē Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā. Nometnē piedalījās 30 meitenes no 5 Latvijā labākajām ģimnāzijām. No katras ģimnāzijas tika izvirzītas 6 meitenes, kurām ir sasniegumi matemātikā, fizikā vai programmēšanā. Nometnes laikā meitenes varēja pilnveidot savas prasmes šajos trīs mācību priekšmetos kopā ar pasniedzējiem, kuriem ir pieredze gatavot jauniešus tieši uz augstākiem sasniegumiem, proti, olimpiāžu laureātus.

Nodarbības tika pasniegtas gan teorētiski, gan arī praktiski. Fizikā meitenes strādāja ar elektromagnētu veidošanu un pārbaudi, kā arī veica un vēroja dažādus Fizmix eksperimentus. Programmēšanā iepazinās ar C++ programmēšanas valodu un matemātikā veica uzdevumus, izmantojot krāsošanas metodes, kā arī būvēja no papīra izturīgus grāmatplauktus, kas spēja noturēt sēdošus cilvēkus, 80 cm garas papīra lidmašīnas, augstus torņus un paraplānus, lai no trešā stāva nogādātu olu līdz zemei tā, lai viņa nesaplīstu.

Nometnes laikā netrūka arī radošā puse, kuras laikā tika iepazīta mākslas terapija, komunikācijas prasmju svarīgums, teātra un sevis izpaušanas māksla, kā arī rokdarbi. Pēdējā dienā meitenēm bija lieliska iespēja pabūt Tartu AHHA centrā, botāniskajā dārzā, kā arī doties īpašā pastaigā pa Tartu ar Tartu universitātes fizikas pasniedzēju, kurš deva iespēju ar speciālu teleskopu aplūkot tuvāk sauli. Nometnes noslēgumā meitenes pārgājienā ar Jaunsardzes puišiem, kuri arī uzdeva dažādus uzdevumus, piemēram, četrām meitenēm ar nestuvēm bija jāaiznes piektā meitene pa noteiktu maršrutu noteiktā laika intervālā. Neizpalika arī vakara pelde ezerā.

Paldies pasniedzējiem Ludmilai Belogrudovai, Elīnai Pavlovskai, Valdim Jemuram, Ilmāram Štolceram, Raivim Ieviņam un nometnes organizatorei Andai Kušķei!

Dalīties ar