Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Konkurss “Latvijas kultūras kanons – mērs vai impulss izaugsmei”

Piektdien, 12. martā, noslēdzās konkurss “Latvijas kultūras kanons – mērs vai impulss izaugsmei”. Konkursa norisi kopumā organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas valsts simtgades biroju, Valsts izglītības satura centru un projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030). Finālā (3. kārta) 15 skolēnu komandas no visas Latvijas prezentēja savus videostāstus par kādu no 99 kultūras kanona vērtībām. No Vidzemes zonas tās bija 3 skolas Konkurss šogad norisinājās jau 9 reizi, mūsu skola tajā piedalījās pirmoreiz.

Skolas komanda – Līva Klepere, Marija Līna Lībiete, Amanda Elizabete Dūrēja – bija izvēlējušās skatuves mākslas tēmu un izveidojušas video sarunas ar VDT aktieriem – Krodera 60. gadu domu biedru grupas līdzgaitniekiem un 21. gs. aktieriem-, kas izvērtēja O. Krodera nozīmi teātra izaugsmē, pāraugsmē. Meitenes saņēma balvas un atziņas no LNB un Kultūras ministrijas par vērtīgo un interesanto dokumentālo materiālu, par prasmīgo ievirzi kultūras kanona vērtību izpētē, sākot ar savu pilsētu, un, kā teica komisijas pārstāvji, tad materiāla vērtība tikai augs, laikam ejot.

“Ja domājam par konkursa nosaukumu, tad izmērīt var laiku, ko pavadījām Google Classrooom, plānojot filmēšanu, bagātīgā materiāla apstrādi, arī  filmēšanas laiku   (ap 5 stundām), bet to, cik liels un vērtīgs bija impulss izaugsmei – to izmērīt nevar,” tā uzver pašas konkursantes un apgalvo, ka nākamgad atkal grib piedalīties.

Dalīties ar