Nodarbībā piedalīsies VVĢ 9.b, 9.c,10.a, 11.c, 12.a klases skolēni
Janvāris ir ne tikai jauna gada pirmais mēnesis, bet arī laiks, kad pieminam 1991. gada notikumus, tāpēc Muzeja Izglītības nodaļas darbinieki ir sagatavojuši jaunu tiešsaistes nodarbību „Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”.
Nodarbībā skolēni uzzinās par Barikāžu laika notikumiem no janvāra līdz 21. augustam, kad Latvijas tauta aizstāvēja savu valsti un ieguva pilnīgu neatkarību. Skolēni uzzinās par notikumiem pēc 1990. gada 4. maija, kad darbojas spēki, kas ir pret Latvijas neatkarību un par cilvēku drosmi stāties pretī militāram spēkam un vardarbībai. Diemžēl tas prasīja arī cilvēku dzīvības.
Nodarbības laikā mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem: Kas ir pārejas laiks no juridiskās Latvijas neatkarības līdz faktiskajai? Kā notikumi Lietuvā ietekmēja notikumus Latvijā? Kādā veidā, kur un kāpēc tika veidotas barikādes? Vai ar nevardarbīgu pretošanos var apturēt tankus un omoniešus? Kas deva drosmi cilvēkiem un kāda bija viņu motivācija?
Nodarbības vadītāji diskutēs ar skolēniem par vērtībām, par drosmi, par Latviju pirms 30 gadiem un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture – kopā mēģināsim izprast tautas vienotības spēku un brīvas un neatkarīgas valsts vērtību.
Nodarbībā izmantoti muzeja krājuma un citi materiāli – video, dokumenti un fotogrāfijas.
Mērķauditorija: 9 . -12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 60 min.
Nodarbību vadīs Okupācijas muzeja gidi tiešsaistes platformā Zoom.
Reklāmas foto par okupācijas nodarbībām