Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Par cāļiem, kurus skaita pavasarī…

Pavasarī, kad smaržo ievas, sazaļo un uzzied pļavas, lauki sagaida vasarā auklējamos graudus un stādus, skolās iesākas ražas laiks, jo aizritējis kārtējais mācību gads, atkal durvis savam tālākajam ceļam ver 9. un 12. kl. absolventi.

Kāds bija šis darba cēliens Valmieras Valsts ģimnāzijā?

Šoreiz lai runā skaitļi…

Pēc šāda darbīga mācību gada var ļauties un piekrist 12.kl. skolnieces Lūcijas Mendes rakstītajam par sajūtām pēdējā mācību dienā :

“Just, ka esam kopā. Tas ir tieši tikpat svarīgi, kā būt šķirtiem uz laiku, lai ilgotos, lai nav par daudz.

Katru gadu pēdējā mācību dienā tiek svinēti Pateicības svētki. Jā, tieši svētki, kopā būšanas, izcilības un darba svētki. Zelta un sudraba liecības, olimpiāžu laureāti, sportistu sasniegumi, dejas, dziesmas, dzeja. Ak, brīnumaini, ka vienā pasākumā iespējams satikt it visus, ar kuriem kopā padarām Valmieras Valsts ģimnāziju par mājām.

VVĢ ir kuģis ar kapteini un biedriem. Šis kuģis negrimst, ja visi kopā strādājam pie tā tīrības, izturības, pārzinām vējus un ūdeņus.

Tradīcijas noteikti saglabāsies arī nākamos izaugsmes gadus, nomainās tikai biedri, bet ziniet – ja esi mazgājis, berzis, kopis un mīlējis kuģi, tas neļauj aizmirst ne tevi, ne arī labos darbus.”

Dalīties ar