Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

“Mana brīvības cena”

2022.gadā Demokrātijas nedēļai par godu rīkotajā eseju konkursā “Mana brīvības cena” 12. A klases skolniece Paula Ramane ieguva balvu – tikšanās ar deputātu Ivaru Ijabu.

Tāpēc 18. septembrī Paula kopā ar vēstures skolotāju Inetu Amoliņu devās 2 dienu braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Organizatori nodrošināja 2 dienu uzturēšanos Briselē.

Pirmajā dienā izstaigājām Briseles ieliņas un pašu vecpilsētu, apskatot arī slavenākos objektus, kā, piemēram, skulptūras “Čurājošais puisēns” un “Čurājošā meitenīte”, Briseles lielo laukumu un pilsētvides kompleksu “Mākslas kalns”. Pabijām arī mazajos šokolādes veikaliņos, kā arī nobaudījām sātīgās beļģu vafeles.

Otrajā dienā apmeklējām Eiropas vēstures nama ekspozīciju, kurā bija apkopota informācija par Eiropas attīstību, atainojot, to, kā mīts par Eiropu laika gaitā izauga Eiropā, kuru mēs pazīstam šobrīd. Pēc tam devāmies uz Eiropas Parlamentu, kur uzzinājām par parlamenta pilnvarām un tā darbības galvenajām funkcijām, kā arī  izbaudījām to, kā ir izmantojām iespēju apskatīt plenārsēžu zāli no reportieriem paredzētajām sēdvietām. Tikšanās noslēgumā Ijaba kungs dalījās ar atbildēm uz visiem mums interesējošajiem jautājumiem.

Dalīties ar