Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Pa Ziemassvētku kauju norises vietām

Šā gada 4. novembrī 12.c un 12.b klase, skolotājas Ievas Rukas un skolotājas Silvijas Indānes pavadībā, devās uz Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kauju norises vietām.

Pirmais pieturas punkts bija Piņķu baznīca, kur Jukums Vācietis pirms vairāk nekā simts gadiem teica savu slaveno runu, kuru (Aleksandra Čaka iemūžinātu) nolasīja 12.b klases skolēni – Dārta Cīrule un Ralfs Kristiāns Bērziņš.

Pēc tam no Piņķiem devāmies uz Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļos”, kur strēlnieku dzīvi iedzīvināja Dagņa Dedumieša stāstījums. Tad rudenīgos laikapstākļos devāmies pa seno vācu nocietinājumu līniju, kas atrodas Tīreļpurvā, kur brīžiem nācās iegrimt pat līdz ceļgaliem. Kopumā veicām vairāk nekā 3 kilometru garu ceļu, kas beidzās Ložmetējkalnā. Tie, kam vēl bija spēks, kāpa tornī. Ekskursijas galapunkts bija Antiņu kapi, kur ir apglabāti vairāk nekā 1240 latviešu strēlnieki.

Kopumā mācību ekskursija bija izdevusies, uzzinājām daudz, un, ierodoties Valmierā, visi devās mājās dzert karstu tēju un žāvēt savas drēbes, jo pastaigas laikā mūs mērcēja ne tikai purvs, bet arī vēss rudens lietus.

12.klases skolēni Mārtiņš Reinis Puriņš, Dārta Cīrule, Grieta Pūce, Lelde Rubene

Dalīties ar