Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

RSU Jauno Mediķu akadēmijas 5. nodarbība “Pediatrija”

5. februāra Jauno mediķu skolas nodarbības tēma bija pediatrija. Sākumā noskaidrojām, kāpēc pediatriem jāpārzina jaunākās videospēļu tendences un multfilmu jaunumi. Vēlāk uzzinājām, ka pediatri novēro, vai bērns attīstās normāli un veic preventīvus pasākumus pret slimībām.

Viens no šiem pasākumiem ir imūnsistēmas nostiprināšana. To parasti veic ar vakcīnu palīdzību. Iemācījāmies, ka vakcīnas var veidot no vīrusa atdalot šūnas, izmantojot vielas, kuras iznīcina “nevajadzīgo”, un to, ka vakcīnas ir nepieciešamas, lai kvalitatīvāk izbaudītu dzīvi un pasargātu pacienta organismu. Ne vienmēr  tiek ievadīta tikai viena vakcīna, vienā reizē, dažreiz vakcīnas tiek sajauktas, lai mazinātu diskomfortu, injicējot vairākas reizes, un taupītu ārsta laiku.

Pediatri stāsta vecākiem, kā pareizi nodrošināt bērnam drošus apstākļus un pareizu uzturu. Pediatrija ir cieši saistīta ar bērnu un pusaudžu higiēnu un pedagoģiju.

Praktiskajās nodarbībās mācījāmies veikt ne tikai vakcinācijas injekciju, bet arī fiksēt lauztu roku, uzlikt spiedošo pārsēju, veikt pasākumus bērna drošībai un skatījāmies zīdaiņu refleksus un sagatavotību. Visinteresantāk bija vērot jaundzimušo refleksus un pārbaudīt vai bērns ir gatavs doties pie mātes un viņa rādītāji atbilst normām.

Paldies par nodarbību, tiekamies nākamajā reizē!

Lūcija Mende 12.A

Dalīties ar