Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Rudenīgi dzestrs, dažviet biezā miglas segā tīts, 27.septembra rīts.

Rudenīgi dzestrs, dažviet biezā miglas segā tīts, 27.septembra rīts. Tomēr caur miglas vaļņiem spīd spoža, silta saulīte. Pasakaini laikapstākļi, kad 11.c klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Inetu Amoliņu , Justīnes un Laura mammu, komfortablā ZS “Jaunstokas” autobusā dodas noslēpumainā piedzīvojumu pārgājienā/ekskursijā.

Brasla – neliela, strauja Vidzemes upe, kuras krastos atrodas ģeoloģiskais dabas piemineklis “Braslas ieži” – Virtakas , Zirņu , Baltais, Buļu , Slūnu , Melnais un Aņītes. Sastopami aizsargājamie augi staipeknis, meldru kosa, kā arī seno latvju zīmju veidojumi uz smilšakmens atsegumiem.

Pārgājienu sākam no Braslas zivju audzētavas. Vieta, kur svaigā gaisā bez grūtībām varam ievērot šī brīža ierobežojumus un vienlaicīgi izbaudīt klases kopā būšanas prieku un “nekurienes” sajūtas. Aizraujoša dabas taka ar neiezīmētu maršrutu, dažādu grūtības pakāpju šķēršļiem. Vienā brīdī laužamies cauri brikšņiem gar upes malu vienā līmenī ar ūdeni, bet pēc brīža jau esam augstu augšā un vērojam mutuļojošas krāces vai mierīgu upi. Dažbrīd šķiet , ka viss sastindzis un esam kā pasakā, kuru ar burvīgām ainām paspilgtina saulīte un rudens lapu krāsainība, vienīgi putnu dziesmas liecina par realitāti. Kāpšana no vienas kraujas lejā, otrā jau tūlīt augšā un atkal lejā. Sajūta kā kalnos, gadās arī stāvas nogāzes un šaura taciņa gar kraujas malu, pārvietoties nākas pieturoties pie kokiem, dažviet pat pie koku saknēm turamies, lai tiktu augšā.

Pēc pastaigas braucam uz piknika vietu “Mārkulīči” Ainaviska atpūtas vieta , kur norādītā vietā kurinām ugunskuru un cepam desiņas, našķojamies jeb vienā vārdā sakot pusdienojam.

Klases pasākuma izzinošā daļa noslēdzas Rubenē. Klases audzinātāja kā jau novada vēsturniece ved uz Rubenes baznīcu, kur seko interesants vēstures stāstījums par šo celtni un notikumiem ap to. Apmeklējam arī kalpu māju un uzzinām tās seno stāstu.

Izcila diena ar pozitīvām emocijām!

Dalīties ar