Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni diskutē ar ASV diplomātiem tiešsaistē

Sadarbībā ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Latvijā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēniem bija iespēja tikties ar ASV diplomātiem, lai uzzinātu par ASV kultūru, izglītību, vēsturi, ģeogrāfiju, politikas aktualitātēm un dalību NATO.

11.a un Rebecca Satterfield

11.a klase tikās ar vēstniecības kultūras atašeju Rebeku Saterfīldu (Rebecca Satterfield). Diskusijā runājāmies par stereotipiem, ar kuriem saskaras amerikāņi un latvieši. Vai mēs tiešām esam tik introverti? Vai Teksasā viss ir lielāks? Uzzinājām par to, cik nozīmīgas ir rodeo sacensības, un ka Teksasā skolēni veselu gadu vēsturē apgūst tikai sava štata vēsturi. Liels bija mūsu pārsteigums, kad Rebeka dalījās ar savu iespaidu par to, ka Latvijā sabiedriskā transporta sistēma ir pārdomātākā kā ASV. Mūs ļoti interesēja, kā kļūt par diplomātu, cik daudzas valodas jāprot, kur var iegūt diplomāta izglītību. Rebeka mūs iedrošināja domāt plašāk, meklēt izglītības iespējas arī ASV.

10.a un Nils Students

10.a klasei bija iespēja piedalīties stundā par Latvijas dalību NATO. Nils Students pastāstīja gan par šīs organizācijas vēsturi, gan par darbības pamatprincipiem. Komanda – tas ir atslēgas vārds, kurš to raksturo. Mēs zinām, ka Latvijas bruņotie spēki, neskatoties uz to skaitliski nelielo sastāvu, profesionāli ir vieni no labākajiem pasaulē. Interesanti likās arī tas, ka Nils ir zemessargs, kurš ir dzimis Ņūdžersijā, un bērnībā apmeklējis gan amerikāņu, gan latviešu skolu. Viņš pastāstīja, ka mums katram jāzina vismaz trīs valodas, lai veiksmīgi konkurētu ar cilvēkiem no citām valstīm darba tirgū un citās jomās.

Par Latvijas pieredzi militārajās misijās var uzzināt, noskatoties dokumentālo filmu ‘Eight Full Moons’ https://www.youtube.com/watch?v=IEwdWGlVOpU.

Misijas karavīru ikdiena aplūkotā arī Afganistāna: Skola karalaukā https://www.youtube.com/watch?v=XszNTtYTsiU

Holivudas 2020. gada filma Outpost stāsta par 53 amerikāņu un diviem latviešu karavīriem.

11.b un Chapman Godbey

Loco moco, hulu un aloha kultūra11.b klasei tagad vienmēr saistīties ar Havaju salām. ASV vēstniecības otrais sekretārs Čepmens Godbejs (Chapman Godbey) iepazīstināja ar savu karjeru – no karavīra, kurš dienēja uz zemūdenes, viņš ir kļuvis par diplomātu, dzīvojis dažādās interesantās pasaules valstīs. Diskusijā atklājās, ka diplomātiskā dienesta pārstāvim jābūt neitrālam. Uzzinājām, cik kultūras ziņā dažādas ir Havaju salas. Lielu ietekmi uz tām ir atstājusi gan Japāna, gan Portugāle, gan citas valstis. Nekad nebijām dzirdējuši par tradicionālo havajiešu mākslu – īpašajiem kokgrebumiem, kā arī bonsai kokiem. Sapratām, ka daudzi ļoti gribētu tur aizbraukt – izgaršot un piedzīvot.

Liels paldies ASV vēstniecībai Latvijā, īpaši Natālijai Oševerovai par doto iespēju, interesantajiem video un jēgpilnajām angļu valodas stundām.

Dalīties ar