Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

Vides un aroda medicīna

15. janvārī skolā notika kārtējā Jauno mediķu skolas akadēmija, šoreiz saistīta ar vides zinātni. Bija trīs dažādas stacijas, kur katra atšķīrās ar savu nišu. Vienā no tām uzzinājām par ergonomiku, kas ir salīdzinoša jauna nozare, kas ar specializētu krēslu, galdu, datorpeli un citām palīgierīcēm palīdz darba vietā vai vienkārši mājās sēžot pie datora radīt mazāku kaitējumu organismam. Pielāgojot visu tā, lai ir pēc iespējas ērtāk, lai nenogurtu mugura, acīm nebūtu uz datora monitoru jāskatās šķībi vai rokai nebūtu nepareiza pozīcija, tādējādi liekot lielāku slodzi.

Nākamajā stacijā varējām radoši izpausties fotogrāfējoties ar termogrāfu, ko dzīvē izmanto, lai uzzinātu, cik laba ir mājas siltumizolācija vai bankās, lai fiksētu ienācējus. Varējām konstatēt, kur mums ir siltākās vietas organismā, kā arī, sasildot savu plaukstu un pieliekot pie sienas, novērot siltumizvadi.

Trešajā stacijā uzzinājām vairāk par elektromiogrammu, kā tā mainās arī simulējot rīšanu, kustinot roku vai cilājot smagumus. Pašiem arī bija iespēja izmēģināt uz sevi, kas bija interesanti.

Līdz nākamajai nodarbībai, nu jau pavisam drīz  – 5.februārī!

Evelīna Elva Sirmā 12.A

Dalīties ar