Valmieras Valsts ģimnāzija
Valmieras Valsts ģimnāzija

VVĢ skolēni tiekas ar Nacionālās hokeja līgas leģendu

Leģenda, mentors, celmlauzis, iedvesmas avots, skolotājs, līderis, paraugs – šie visi vārdi raksturo Viliju O’Rī, pirmo melnādaino hokejistu Nacionālajā hokeja līgā. (NHL)

Sadarbībā ar ASV Vēstniecību Latvijā un Kanādas Vēstniecību Latvijāmums bija iespēja virtuāli satikt šo NHL leģendu Willie O’Ree. Iepriekš individuāli varējām noskatīties dokumentālo filmu ‘Willie’, kurā uzzinājām Vilija O’Rī stāstu. Tas notika afroamerikāņu vēstures mēneša ietvaros. To ASV un Kanādā atzīmē, lai pastāstītu par afroamerikāņu kultūru un sasniegumiem.

Uzzinājām, ka Vilijs izvēlējās spēlēt hokeju, jo Kanādā ir daudz sniega. Bērnībā viņam bija ļoti viegli tikt pie slidotavas. Atlika tikai notīrīt sniegu.

Filma lika padomāt par rasismu kā lielu problēmu, kas daudziem liedz piepildīt sapņus. To, ka tā nav tikai pagātnes palieka, bet gan pašreizēja realitāte pierādīja ļaunprātīgie komentāri virtuālās sarunas laikā.

Tomēr, neskatoties uz savu pieredzi, Vilijs saka: “There is no substitute for hard work’ – visa pamatā ir smags darbs.

Filmas reklāmas video – https://www.youtube.com/watch?v=bktS-7_UgnM

Megija Lukjanoviča , 10.a “Filma tiešām bija ļoti aizkustinoša un interesanta. Willie O’Ree dzīvesstāsts ir ļoti iedvesmojošs un motivējošs, jo neskatoties uz to, ka viņu aizskāra viņa ādas krāsas dēļ, viņš sasniedza visus savus sapņus. Viņš nosprauda sev mērķus profesionāli spēlēt hokeju, nokļūt NHL un tos piepildīja. Filmā viņš izstāstīja savu ceļu līdz panākumiem. Visemocionālākais moments bija brīdis, kad hokeja zvaigzne uzzināja, ka oficiāli kļuvis par hokeja leģendu. Virtuālajā sarunā piedalījās ne tikai Willie O’Ree, bet arī filmas veidotāji un Bleika Boldena, pirmā afroamerikāņu sieviete Nacionālajā Sieviešu hokeja līgā. Mans vislielākais ieguvums noteikti ir iespēja noskatīties šo filmu, piedalīties sarunā, uzzināt ko jaunu un viela pārdomām, jo šis cilvēks tiešām ir ļoti daudz ko sasniedzis un mainījis.”

Alīna Zaduņenko, 10.a “Mums, Valmieras Valsts ģimnāzijas, skolēniem, tika dota iespēja iepazīt un uzdot jautājumus Willie O’Ree. Noskatoties dokumentālo filmu, kas tika uzņemta par viņa hokeja karjeru, man lika aizdomāties par to, ka pie pirmajām grūtībām nevajag padoties un turpināt tiekties pēc saviem mērķiem. Lai vai kas notiktu, Tu vari tam tikt pāri, jo vārdi, ko par Tevi saka, aizskars Tevi tikai tad, kad Tu pievērsīsi tiem uzmanību. Vieglāk ir tos ignorēt un dzīvot tālāk, neskatoties uz grūtībām.

Bija liels gods uzdot Willie jautājumus un gūt uz tiem atbildes Zoom tiešraidē.

Protams bija iespēja arī satikt un uzdot jautājumus pirmajai tumšādainajai hokejistei Blake Bolden. Neskatoties uz viņas jaunību, viņa spēja iedvesmot, tāpat kā Willie.

Ceru, ka mums – skolēniem tiks dotas vēl šādas iespējams.”

Kristaps Ādamsons, 10.a pēc filmas noskatīšanās un tikšanās ar Viliju O’Rī secina: “Hokejs ir sports, kurš bērniem dod iespēju mācīties nepadoties, ja nokrīti, tad celies augšā. Vilijs O’Rī 18 gados zaudēja redzi labajā acī, un pretrunā ārstiem turpināja spēlēt hokeju. Nekad nepadoties un neļaut citu cilvēku vārdiem sevi apstādināt.’

Zane Aivija Biele 10b – “Man, kā arī daudziem citiem no visas pasaules, bija lieliska iespēja piedalīties sarunā ar pirmo kanādiešu melnādaino NHL hokejistu Willie O’Ree.  Šis fantastiskais, jaukais kungs ir pārliecinājis, ar savu attieksmi un darbiem, ka neskatoties uz savu ādas krāsu, katrs cilvēks var spēt izdarīt visu. Sarunas laikā pats Willie teica “Es nevērtēju cilvēku pēc viņa ādas krāsas, bet gan pēc darbībām, ko viņi veic’’ . Vienmēr priecīgais O’Ree ir pārvarējis daudzas grūtības, būdams pirmais melnādainais cilvēks, kurš spēlēja  NHL laikā. Ceļš uz šo sasniegumu kungam ir bijis grūts, sastopoties ar klaju rasismu un aizliegumiem.

Es domāju, ka pati un pārējie cilvēki varētu ļoti mācīties no šī cienījamā kunga, kurš sarunu noslēdzot, visiem novēlēja “Dzīvojiet pozitīvi, sapņojiet sapņus, ticiet sev, un vienmēr pēc smaga kritiena, celieties un turpiniet iesākto, jo nekas dzīvē nebūs viegli.”

 Šos vārdus novēlot, gribu vēl piebilst, ka iesaku noskatīties dokumentālo filmu par Willie O’Ree. Šī dokumentālā filma lika man un liks arī jums aizdomāties par gadsimtus atpakaļ un līdz pat mūsdienām tik aktuālo problēmu – rasisms.”

Dalīties ar